Szczotki antystatyczne Mink Bürsten, to pewna ochrona przed wyładowaniami elektrostatycznymi.

Szczotki antystatyczne znajdują zastosowanie tam, gdzie wymagane jest obniżenie ładunków elektrostatycznych na produktach w ruchu.

Napięcie elektrostatyczne powstaje, gdy powierzchnie są systematycznie pocierane lub gdy dwie stykające się powierzchnie zostaja bardzo szybko od siebie oddzielone. To zjawisko powoduje często niepożądane skutki, takie jak na przykład “sklejanie” się niezależnych od siebie, obrabianych elementów. W niektórych sytuacjach pojawiać mogą się przeskoki iskry, mogące być przyczyną wybuchu, zwłaszcza w podatnych do tego środowiskach pracy – np. przy znacznym zapyleniu. Przerwanie produkcji w takich przypadkach jest kosztowne dla przedsiębiorstwa. D
zięki szczotkom antystatycznym można tych sytuacji uniknąć. Szczotki antystatyczne Mink Bursten wykonane są z aluminiowej obsady i włosia z włókna węglowego lub stali nierdzewnej. Szczotki antystatyczne przenoszą napięcie w bezpieczny sposób dzięki przewodzącym końcówkom włosia, na metalową obsadę szczotki. Napięcie elektrostatyczne jest ostrożnie odprowadzane, zapobiegając powstawaniu dużych napięć.

Korzyści:

  • Większe bezpieczeństwo w procesach, gdzie obróbce podlegają taśmy, tekstylia i papier
  • Zapobieganie przerwom produkcyjnych
  • Ochrona ludzi i produktów

Prześlij zapytanie