Uni-chains oferuje szeroką gamę niezbędnych akcesoriów do przenośników:

 

Pierścienie osadcze

W ramach naszego asortymentu elementów konstrukcyjnych przenośników duńska firma uni-chains wprowadziła na rynek nowy produkt – pierścienie osadcze do mocowania kół zębatych.

Mają one zastosowanie zarówno na wałkach okrągłych, jak i kwadratowych. Dzielona struktura pierścieni umożliwia ich montaż na wałku bez jego demontażu. Co więcej, otwory w pierścieniach umożliwiają łatwe instalowanie na wałku bez konieczności przygotowania rowków lub innych elementów mocująco-ustalających.

Unikalny projekt pierścienia z dużą powierzchnią pracującą daje optymalne rozwiązanie zarówno dla wałków napędzających, jak i napędzanych.

Pierścienie osadcze uni-chains są wykonane ze wzmocnionego włóknami szklanymi poliamidu PA6 w kolorze niebieskim. Wytrzymałość temperaturowa wynosi –40 do 120C (-40 do 248F). Poliamid jest bardzo wytrzymały chemicznie, co umożliwia jego powszechne zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu.

Pierścienie osadcze są dostarczane w kompletach po 4 i 20 sztuk.

 

D      B      C

Ø 20 mm     39     14

Ø 25 mm     44     14

Ø 30 mm     50     16

Ø 40 mm     63     18

Ø 50 mm     75     18

Ø 1”            44     14

Ø 1½”         63     18

Ø 2½”         75     18

 

 

 

 

 

 

     D                    B        C
40 x 40 mm          63      18
50 x 50 mm          80      18
60 x 60 mm          95      18
1” x 1”                 44       14
1½” x 1½”           63      18
Stopki i trójnogi do przenośników

W ofercie naszej znajdują się stopki stałe i o regulowanym kącie nachylenia. Stopki te umożliwiają optymalne umocowanie do różnorodnych podstaw.

Stopki i trójnożne podstawy uni zostały zaprojektowane tak by zapewnić trwałość i łatwość utrzymania w czystości. Stopki uniWszystkie komponenty metalowe są wykonane ze stali nierdzewnej. Wszystkie narożniki i poziome płaszczyzny (gdzie może się zbierać brud) zostały wyeliminowane. Stopki uni mogą być dostarczone z przeźroczystą antypoślizgową wkładką zapewniającą łatwe czyszczenie. Tak więc program uni-chains jest doskonałą alternatywą tam gdzie wymogi sanitarne są wysokie (np. przemysł spożywczy). Przy ponad 600 kombinacach możliwe jest znalezienie idealnej podstawy do każdej aplikacji.

Koła zębate

Koła zębate uni-chains są dostępne dla całej oferty łańcuchów i taśm uni. Koła te standardowo są wykonywane ze stali, tworzyw sztucznych i w postaci odlewów żeliwnych. Koła z tworzyw mogą być dostarczane jako 2 częściowe (rozbieralne).

Koła zębate powrotne

Koła zębate powrotne wykonane są zwykle z acetalu “D” w kolorze białym.

Pierścienie prowadzące

Pierścienie prowadzące zalecane są do łańcuchów stalowych tzw. magnetycznych. Pierścienie te mają na celu ułatwienie prowadzenia łańcucha na kole zebatym.

Wtapiane gumowe nakładki i progi

Zwykle bezproblemowe wznoszenie produktów na przenośniku o gładkiej taśmie ograniczone jest do kilku stopni. W celu zwiększenia tego kąta uni-chains proponuje stosowanie dodatkowych akcesorió. Są to przede wszystkim wtapiane nakładki z gumy w przypadku łańcuchów i taśm tworzywowych Wkładki te mogąs posiadać różną twardość.

Do bardzo dużych wzniosów sugerujemy stosowanie progów, uni-chains może dostarczać takie progi wtopione bezpośrednio do ogniw łańcucha. Takie rozwiązanie umozliwia dużą wytrzymałość i łagodny transport produktów.

Łańcuchy stalowe również mogą posiadać wtopione wkładki gumowe. Dzięki temy wkładki te nie ulegają odklejeniu tak łatwo jak hjest to w przypadku nawulkanizowanych wkładek.

Płytki grzebieniowe

Do wszystkich łańcuchów i taśm posiadających wypustki uni-chains oferuje tzw. płytki grzebieniowe. Umożliwiają one łagodny transfer produktow z jednego przenośnika na drugi.

Wsporniki szyny prowadzącej

uni-chains dostarcza kompletne wsporniki szyny prowadzącej na jedną lub dwie prowadnice.

Ograniczniki boczne

Aby zapobiec spadkom produktów z taśmy lub łańcucha moża zamontować ograniczniki boczne. W naszej ofercie znajdują się różne rodzaje takich ograniczników.

Inne akcesoria

Osłony łańcuchów, łożysk itp.


Prześlij zapytanie