Rolki hamujące podobnie jaki rolki hamulcowe, służą do zmniejszania prędkości ładunków, transportowanych na przenośniku. Stosuje się je w przenośnikach grawitacyjnych w miejscach, gdzie zbyt szybkie poruszanie się skrzynek, paczek lub palet może spowodować ich uszkodzenie. Rolka zmniejsza prędkość ładunku, do wymaganego poziomu.

Rolki hamujące do przenośników wyglądem nie różnią się od zwykłych rolek. Nie wymagają dodatkowego zasilania, a sposób ich instalacji jest również taki sam. Właściwy montaż zapewnia stały kontakt rolki hamującej z paletą lub przenoszonym produktem, co gwarantuje skutecznie jej działanie.

Im większa prędkość ładunku najeżdżającego na rolkę hamującą, tym większa jest siła hamowania. Przekładnie planetarne wewnątrz rolki hamulcowej, wykonane z materiału nie wymagającego smarowania, umożliwiają kontrolę prędkości rolki.
Zamontowane wewnątrz sprężyny, umożliwiają początkowy obrót rolki i stopniowe wyhamowanie, co zapobiega poślizgowi ładunku.

Każda hamująca rolka przenośnikowa jest zaopatrzona w dwa uniwersalne stalowe układy zawieszenia, dzięki którym nawet przy maksymalnym obciążeniu znajdują się co najmniej na poziomie innych rolek lub wyżej.

Rolki hamujące można instalować bezpośrednio w istniejącym przenośniku, zastępując zwykłą rolkę, bez konieczności przeróbek przenośnika.

Rolki, po zamontowaniu nie wymagają konserwacji.


Prześlij zapytanie